Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

60 kullanıcı 14 TOGG’u paylaşıyor olabilir mi?

Big

Forum Üyesi
TOGG efsanesi devam ediyor.

TOGG; özel sektöre ait çikolata fabrikası, buzdolabı fabrikası gibi bir fabrika. Reklam kampanyasında; bir ülkenin tüm bakanlarının yer aldığı, belki de dünyadaki tek ticari ürün.

Sadece bu bile TOGG’u, efsane yapmaya yeter.

“Tüm bakanlar” derken, bakanların tümünden bahsediyorum: Firesiz!

7 Nisan’ı izleyen birkaç gün içinde; Vedat bilgin ve Hulusi Akar hariç, Fuat Oktay dahil tüm bakanlar kendilerine tahsis edildiği söylenen TOGG’larıyla görüntü verdiler.

“Ya bu iki bakana TOGG vermediler ya da bu iki bakan; bakanlığın önünde elleri kaputun üzerinde, poz vermek istemedi.” diye düşünmüştüm. Yanılmışım.

Hulusi Akar’ın da bir TOGG’u olduğunu, kendisini ziyarete gelen Ukraynalı Bakana tahsis edince öğrenecektik.

Vedat Bilgin’in Çubuk ilçesinde fabrika ziyaretine TOGG’u ile gidince efsane tablo tamamlandı. (2 Mayıs 2023)

Birkaç gün sonrasında Bakan Akar, Kayseri'de "Efsanenin Doğuşu TOGG" seminerinde konuştu. İsmini bu kadar hakkeden bir etkinlik düşünemezdim.

PR, halkın genel algısının başarılı bir şekilde yönetilmesidir. Bir markanın popülaritesini artırmak, yapılan PR çalışmasının başarısı ile orantılıdır.

Erdoğan’ın “TOGG, ön siparişte rekor kırdı.” açıklaması, PR çalışmasının başarısını gösterir.

Efsane PR çalışmasıyla oluşan efsane talebe karşın TOGG’un arzı yok. Yani var gibi… ama net değil.

Mayısta 1000 denilmişti, 60'ıncısı teslim edilmiş. Söylenen, o.

Nisan ayında bakanlar tarafından yapılan lansmanda dahi her bakana birer tane TOGG verilememiş olabilir. O günlerde TOGG’uyla poz veren bakanların kaçı tekrar TOGG’uyla görüntülendi, ayrıca araştırılması gerekir.

Sevkiyat videosunda, tırlara yüklenirken hareket ettiğini gördüğümüz ancak beş araç sayılabiliyordu

Aday tanıtım toplantısının yapıldığı Ankara Spor salonunun önünde park eden TOGG’lar da beş taneydi.

Oysa bakanların tümü milletvekili adayıydı ve salondaydı. Yani 16 bakana tahsis edilen 16 TOGG’un 16’sı, o gün orada yan yana park etmeyecekse, ne zaman ve nerede edecekti.

Tabii 16 bakan, 5 TOGG’u paylaşmadıysa.

Bu heyecanlı süreci TOGG’un sosyal medya hesabından takip edebiliyoruz. Zaten Mustafa Varank’ın performansı dışında bilgi alabileceğimiz başka bir kaynak yok.

“Kula Elazığ'a, Anadolu Adana'ya doğru yola çıktı. (28 Nisan)”

“Togg Teknoloji Kampüsümüzden sevkiyatlarımız devam ediyor. Gemlik rengi akıllı cihazlarımız Bursa, Isparta, İstanbul ve İzmir'e, Oltu ise Kocaeli ‘ye doğru yola çıktı. (29.Nisan)”

“Antalya’ya Oltu, İstanbul’a Gemlik, Konya’ya Kula T10X çok yakıştı. (6 Mayıs)”

“Çekilişle sipariş hakkı kazanan kullanıcılarımızın teslimatları TOGG Deneyim Merkezlerinde devam ediyor. Kullanıcılarımıza hayırlı olsun. (21 Mayıs)”

Görebildiğim sevkiyat veya teslimat haberleri bunlar. Sevk edilip duyurulmayan başka araç yoksa, buradan 60 tane çıkmaz.

Bir de plaka muamması var tabii.

Sarayın bahçesinde mavi bir TOGG’a takılı cumhurbaşkanlığı forsunu, Bursa’da kırmızı bir TOGG üzerinde görüyoruz.

01(23).jpg

İstanbul sokaklarında 0027 plakalı Kırmızı TOGG ile dolaşan Nurettin Nebati’nin, plakasını, Ankara Spor salonunun önünde, mavi bir TOGG’a takılıydı.

Yani her bakana veya cumhurbaşkanına birden fazla TOGG mu tahsis edildi yoksa seyyar plakayla mı geziyorlar, bilmiyoruz.

Tersi de söz konusu. Ankara’da 0012 plakalı TOGG’uyla Bakanlığın önünde poz veren Bekir Bozdağ, Urfa’ya 06 BY 2863’ plakalı TOGG ile girdi.

Bakanlık plakasıyla seçim çalışması yapmayı etik bulmayıp değiştirmiş olabilir. Bu bir açıklamadır.

Ama Urfa’dan yayın yaparken, TOGG’un tekerleğini öpen muhabirin videosunda, aracın bagajındaki … AB 2071 nolu başka bir plaka görüntüye giriyor. Bunun açıklaması nedir, bilmiyorum.

02(20).jpg

Bakanlara kaçar TOGG veya kaçar plaka tahsis edilmiş olduğunu bilmediğimizden ortalıkta görünen TOGG’ların kaç tane olduğunu da bilemiyoruz.

TOGG dediğin, neticede lahmacun değil… Yani fırından çıkar çıkmaz soğumadan müşteriye ulaştırılması gerekmiyor.

TOGG’lar sevk edilmeden önce fabrika sahasında yan yana dizilseler güzel olmaz mı? Fabrikada stok sahası mı yok?

Sırası gelen, park yerinden ayrılıp, yükleneceği tıra doğru hareket etse; hatta fonda bir de mehter marşı çalsa ve biz bütün bunları izlesek, gurur duymaz mıyız? Dosta güven, Tonilere, Conilere, Franklara… korku salmaz mıyız?

Basın buluşmaları kapsamında Gemlik’te, basın mensupları 150 kilometrelik parkurda T10X’i deneyimlemişler. (11 Mayıs 2023)

Deneyimlemenin TDK sözlükte karşılığı yok. Yani Basın mensupları direksiyona geçip mi denemişler, başkası sürerken yan koltukta TOGG’a binmenin heyecanını mı yaşamışlar, orası net değil. Ama paylaşılan video, önemli.

Aynı karede hareket halinde en fazla 14 TOGG sayılabiliyor. (1:28). Yani ben o kadarını yakalayabildim. Belki 15 belki 16’dır, bilemiyorum.

Daha fazla sayıda hareket eden TOGG var mı, iddia edemem. 11 Nisan’da Aday tanıtım toplantısında spor salonunun önünde gördüğümüz 5 adet TOGG bu konvoya dahil mi değil mi? O nu da bilemem.

Keşke dağıtıldığı söylenen 60 adet TOGG’u, dağıtılmadan önce fabrika sahasında yan yana görebilseydik.

Tabii 14 TOGG, 60 kullanıcıya paylaştırılmadıysa.

Okumaya devam et...