Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

ABD ziyaretini sürdüren Kılıçdaroğlu’: ‘’Yeni bir ekonomik ve siyasal vizyona ihtiyacımız var’’

enky

Forum Üyesi
ABD ziyaret devam ederken Halk TV canlı yayınına bağlanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ”Yeni bir ekonomik ve siyasal vizyona ihtiyacımız var” dedi. Kılıçdaroğlu, ABD’de hiç siyasi görüşme istemediğini ifade etti.

Kılılçdaroğlu, ”Bir üretim ve paylaşma seferberliği kurmak zorundayız. Bunu yaptığımız zaman toplumsal barışımızı sağlayacağız. Onun için bu ilan edeceğimiz yapısal değişikliklerle ekonomiyi hızla toparlarken paralelde partizanca siyaseti de bırakacak ya da bitirecek adımlar da atacağız” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

”Türkiye derin sorunları olan bir ülke bu sorunları da aşmak zorunda. Çok uzun zamandır seçkin bir ekiple cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını kazandıracak bir planı çalışıyorum. Bir şekliyle var olan sorunları aşalım ikinci yüzyıla çok güzel yapacağımız işlerle devam edelim yolumuza. Mevzumuz şu anki krizden çıkmaktan daha öte. İktidarı devraldığımızda ki Allah nasip ederse alacağız ülkeyi bu krizden çıkartacağız ve üstelik hızla çıkaracağız. Mesele şu ki Türkiye hep krizlere girdi hep acı reçetelerle karşılaştı sonra yeni bir döngüye girdi sonuç hep aynı hüsran ve sosyal yıkımlar geldi. Çünkü siyasal ve ekonomik sistemi organize etme şeklimiz bir hayli işlevsiz. Hayli yanlış ve hep yeni sorunlara imkan tanıyor. Ama bunu sonsuza kadar çevirmek için büyük bir fırsatımız var. Bir daha krize düşmeyecek bir biçimde aşabiliriz.

Yeni bir ekonomik ve siyasal vizyona ihtiyacımız var. Bu sefer ülkemizi bu girdaptan çıkaracak bir de planımız var. Yapısal değişikliklerden bahsediyorum, yeni bir ekonomik paradigmadan bahsediyorum bu ekonomik paradigmanın başarısı için birbirimizle yaşama, çalışma ve birbirimizle ilişki kurma şeklimizden bahsediyorum. Köklü bir değişimden söz ediyorum. Yeni bir ilerleme anlayışı, hızlı bir uygulama becerisiyle ülkenin yarattığı zenginliği hızla alt gelir gruplarına da yayacağız bunu yaymak zorundayız. Bir üretim ve paylaşma seferberliği kurmak zorundayız. Bunu yaptığımız zaman toplumsal barışımızı sağlayacağız. Onun için bu ilan edeceğimiz yapısal değişikliklerle ekonomiyi hızla toparlarken paralelde partizanca siyaseti de bırakacak ya da bitirecek adımlar da atacağız”

[H3]”Kasım ayında herkes duyacak”[/H3]

Türkiye’nin büyümeyi ve kalkınmayı, bilimle, üretimle, teknolojiyle gerçekleştirmesi gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, bu konuda gençlerin yeteneği ve enerjisi olduğunu dile getirdi.

Bugün başlayan ABD ziyaretinin siyasal hiçbir içeriğe sahip olmayacağını belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

”ABD’de hiç siyasi görüşme istemedim. Önerileri ise reddettim. Etrafımdaki tüm kurmaylarım buna şaşırdılar. Ama ben kararlıyım, siyasetin girdaplarından tümüyle çıkıp, dünyanın en parlak beyinleriyle geleceği konuşmaya geldim. Bu yolculuk sadece bir ilk durak. İngiltere ve Almanya’da çok değerli isimlerle, dünyaya anlam ve değer katan kişilerle buluşacağım. Bu çalışmalar bitince, tüm Türkiye’ye açıklayacağım yapısal reçeteyi. Hem daha sağlıklı hem daha refaha ulaşan bir yapıyı inşa etmeye çalışacağız. Sadece biraz sabır rica ediyorum. Kasım ayında herkes, her şeyi duyacak. Burada çok önemli buluşmalar ve ülkemize dair vizyonumuza değer katacak çalışma ziyaretleri gerçekleştiriyoruz.”

Kaynak: T24