Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

BAE, Gaziantep’te depremzedeler için sahra hastanesi kurdu

Na

Forum Üyesi
Ülkenin resmi ajansı WAM’da yer alan habere göre, depremlerden etkilenen Gaziantep’in İslahiye ilçesinde 4’ü yoğun bakım olmak üzere 54 yataklı sahra hastanesi depremden etkilenenlerin hizmetine sunuldu. Sahra hastanesinin 15 doktor, 60 hemşire ve idari personeliyle tamamlanmasının ardından hizmete açıldığına işaret edilen haberde, hastanede depremzedelere acil müdahalelerin yanı sıra psikolojik ve sosyal destek hizmetlerinin verildiği belirtildi.

İslahiye’deki sahra hastanesinin 40 bin metrekarelik alan üstünde kurulduğu ifade edilen haberde, sahra hastanesinin BAE’nin Ankara Büyükelçisi Said Sani ez-Zahiri ve Türk yetkililerin katılımıyla açıldığı kaydedildi. Büyükelçi Zahiri, deprem felaketinden sonra Türk makamlarıyla koordinasyonları çerçevesinde bölgenin acil ihtiyaçları için sahra hastanesini kurduklarına işaret etti.

[H3]Al Nahyan, 50 milyon dolar nakdi yardım yapılacağını duyurmuştu[/H3]

Depremin meydana geldiği 6 Şubat’ta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak taziye dilekleri ve desteklerini bildiren BAE Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan’ın talimatıyla, BAE Silahlı Kuvvetleri, İçişleri Bakanlığı, Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı, Khalifa bin Zayed Al Nahyan Vakfı ve BAE Kızılayı tarafından aynı gün başlatılan müşterek operasyon kapsamında, insani yardım Türkiye’ye getirilmişti. BAE Devlet Başkanı Al Nahyan, 7 Şubat’ta yaptığı açıklamada, deprem sebebiyle Türkiye’ye 50 milyon dolar nakdi yardım yapılacağını açıklamıştı.

BAE Kızılayının, Türkiye ve Suriye’ye destek için başlattığı ”İyilik Köprüleri Girişimi” adlı yardım kampanyası kapsamında, iki hafta süreyle Abu Dabi ve Dubai’deki merkezlerde nakdi ve ayni yardımlar toplanacak. Ayrıca BAE ulusal hava yolu şirketi Emirates, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere acil yardım malzemesi ulaştırmak için Dubai’den İstanbul’a hava köprüsü kurmuştu.(AA)