Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Bahadır Erdem: Yavuz Ağıralioğlu’nun açıklamasından Meral Akşener’in kesinlikle haberi yoktu

Na

Forum Üyesi
İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik “Adaylığının dayatılmasına karşıyız” çıkışına ilişkin olarak, ”O açıklamadan Sayın Genel Başkanımızın, Meral Akşener’in kesinlikle haberi yoktu. Ben sayın Yavuz Ağıralioğlu’nun düşündüğünün tam tersine düşünüyorum. Yavuz Bey gibi düşünmüyorum ve kesinlikle Sayın Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olarak bu millet tarafından seçileceğine hem de ilk turda seçileceğine inanıyorum” dedi. Halk TV’de Senem Toluay Ilgaz’ın sunduğu Gündem Özel programında gündeme dair açıklamalarda bulunan Bahadır Erdem, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik açıklamalarına ilişkin soruya, ”O açıklamadan Sayın Genel Başkanımızın, Meral Akşener’in kesinlikle haberi yoktu. Bunu birebir sayın genel başkanımızın ağzından söylüyorum, 2 bizim partimizde gerçekten demokrasi var. Ben bunu örneğin Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığıyla devam etmeliyiz diye kendi partimde görüşümü ifade ederken de büyük bir rahatlıkla söyleyebilmiştim” yanıtını verdi. Erdem, ’O gün adaylığa destek veren nadir isimlerden biri miydiniz?’ sorusunu ”O gün açıkça destek veren tek kişiydim. Ama şunu söylemek istiyorum, bu parti disiplini içinde demokrasi içinde sayın genel başkanın açtığı o özgürlük alanı içinde yapılan kendi fikrime ilişkin itirazdı. Yavuz Bey’in kendi düşünceleri bu yani yaptığı açıklama sayın Yavuz Ağıralioğlu’nun kendi siyasi düşünceleridir. Bunu bizim partimizde yapabilir. Bu arada söyleyeyim, ben Yavuz Bey’i de insan olarak ve de dost olarak da severim ama siyasi fikirlerimiz bu anlamda birbiriyle uymuyor. Bunu da niçin söylüyorum? Ben sayın Yavuz Ağıralioğlu’nun düşündüğünün tam tersine düşünüyorum. Yavuz Bey gibi düşünmüyorum ve kesinlikle Sayın Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olarak bu millet tarafından seçileceğine hem de ilk turda seçileceğine inanıyorum. Sayın Genel Başkanımız da bunu her zaman söylerdi” diye yanıtladı.
Kaynak: T24

Okumaya devam et...