Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Beşiktaş Belediyesine yönelik soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar Kastamonu'da yakala

Na

Forum Üyesi
Beşiktaş Belediyesine yönelik soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar Kastamonu'da yakalandı.

2014-2018 yılları arasında görev yapan ve o dönem İçişleri Bakanlığı tarafından belediye başkanı ve bazı meclis üyeleri ile bürokratları görevden alma ile sonuçlanan Beşiktaş Belediyesinin yönetim kadrosuna bu sabah saatlerinde 'çıkar amaçlı örgüt kurma', 'rüşvet alma', 'irtikap' gibi suçlardan operasyon düzenlendi.

Dönemin yönetim kadrosunda görev alan isimlerden Rıfat Örnek, Çetin Kırışgil, Mürvet Günday, Selçuk Bartınlı, Pelin Başlangıç, Hüseyin Avni Sipahi başta olmak üzere belediyenin zabıta biriminden ve meclis üyelerinden bazı isimlere de bu sabah erken saatlerde mali şube tarafından operasyon düzenlendiği ve arama, elkoyma ve gözaltı gerçekleştiği öğrenildi.

Görev süresince ve görevden alma sonrasında yapılan incelemeler neticesinde, gerçekleştirilen operasyon mali şube tarafından gerçekleştirildi.

Sabaha karşı saat 05.00 civarında İstanbul ve Türkiye’nin çeşitli illerinde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda Beşiktaş Belediyesi’nin eski yönetim kadrosuna ait yerlerde arama yapıldı ve gözaltılar gerçekleşti.

Dönemin Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile ilgili gözaltı kararı olduğu ve arandığı öğrenildi.

Birçok meclis üyesi ve bürokratın gözaltına alındığı operasyonda toplam 16 kişinin gözaltında olduğu bilgisine ulaşıldı.

Beşiktaş Belediyesinden açıklama

MicrosoftTeams-image%20(3).png