Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Cumhurbaşkanı ölümsüz mü?

Na

Forum Üyesi
Tabii ki değil, ama doğrusu ben uzun ömürlü olmasını dilerim, hatta 2040’lara kadar yaşamasını isterim...

Siz de istemez misiniz o yılları görmeyi? Çocuklarınızın torunlarınızın yaş alışına tanıklık etmeyi?

“Ömür biter yol bitmez” dedikleri gibi, yaşama dair sorular da bitmiyor. Bazen aklıma takılan bir soru var, yanıtını bir türlü bulamıyorum, bilmem siz ne dersiniz?

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetimindeki hükümetin yıllardır sürdürdüğü iç ve dış borçlanmalar ne ölçüde hakkaniyetli? Ekonomiye ve ülke şartlarına uygun mu? Bu borçları gelecek kuşaklara yıkmak adil mi?

Ayrıca şu soruya da yanıt bulamıyorum:

-Ya bu borçlanmalar, ehliyetsiz eller tarafından, hesapsız kitapsız yapılıyorsa?

Öyle ya, denetleyebiliyor muyuz yönetimin icraatını? İşte Sayıştay’ın hasıraltı edilen raporları, işte Varlık Fonu ve hatta Saray harcamalarının büyük ölçüde denetime tabi olmayışı…

%C3%A7tkitap.jpg

Son yıllarda ağır borç yükü altında oluşumuz yetmezmiş gibi, bilançonun eksi hanesine bir de “Şehir Hastaneleri” eklendi. Değerli meslektaşım, başarılı araştırmacı gazeteci Çiğdem Toker’in “Millettin Cebinden” başlıklı son kitabı (*) bu durumu bütün detayları ve “bilinmeyenleri” ile gözler önüne seriyor.

%C3%A7t.jpg

Çiğdem Toker, kitabının “AKP 2041’e kalır mı?” Başlıklı bölümünde şöyle diyor:

“2041’e çeyrek yüzyıl varken, soruyu fantastik bulanlar çıkabilir. Ama soruya kaynaklık eden, -AKP’nin ömrü- meselesine farklı saiklerle kafa yoranların sayısı sayılamayacak kadar çoktur. Dinci otoriterleşmenin nereye evrileceği, siyasetin dinamiklerinde nasıl bir kırılma olacağı, seçim gibi sorular, kendisini tebaa değil yurttaş hisseden, biatı reddeden, hukuk devletini dert eden herkesin zihnini fazlasıyla meşgul ediyor…

-AKP 2041’e kalır mı?- sorusu Hazinenin şehir hastaneleri için altına girdiği borç yükü nedeniyle önemli. Müteahhitlerin -ev sahibi-, Sağlık Bakanlığının da kiracı olduğu sözleşmeler aşağı yukarı bu tarihlerde sona eriyor…”

Peki o tarihten sonra acaba ne olacak?