Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Erdoğan ve Aliyev TEKNOFEST'te

Na

Forum Üyesi
Geçen salı günü katıldığı Ülke TV canlı yayınında rahatsızlandığı için programları iptal edilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 gün sonra Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte İstanbul Atatürk Havalimanı'nda devam eden TEKNOFEST'e katıldı.

Erdoğan, Aliyev‘in kullandığı TOGG T10X ile TEKNOFEST alanına geldi. İki lider ardından birlikte kürsüye çıkarak ziyaretçilere karanfil dağıttı.

AZERBAYCAN VE TOKİ'NİN MARAŞ'TAKİ PROJESİNİN TEMELİ ATILDI

Erdoğan, Aliyev ile sahneye çıktı. Burada yaptığı konuşmada Aliyev'in Kahramanmaraş'a bin kalıcı konut sözü verdiğini söyleyen Erdoğan, "Orada gerek okulu gerek camisiyle orada birçok konseptin içerisinde yer alan binalarla beraber Azerbaycan adeta orada şehri inşa etme kararı verdiler. Bugün bu vesile ile bunun da temelini atacağız" diye konuştu.

Ardından kürsüye çıkan Erdoğan şunları kaydetti:

* Gönül coğrafyamızın dört bir yanındaki gençlerimizi buradan bir kez daha sevgi ile selamlıyorum. Dünyanın bir numaralı havacılık , uzay ve teknoloji festivalinde sizlerle beraber olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. İstanbul'umuzun ve Türkiye'nin farklı şehirlerinden teşrif eden gençlerimize İstanbul'umuza hoş geldiniz diyorum.

* İlham Aliyev'e katılımlarından dolayı, eşleriyle birlikte bilhassa teşekkür ediyorum. Aynı şekilde Libya Başkanı kardeşime de teşekkür ediyorum. Şöhreti ülkemizin sınırlarının da ötesine taşan TEKNOFEST'in yedincisinde sizlerle birlikteyiz.

Okumaya devam et...