Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Kemal Kılıçdaroğlu: Dertleri çözmek Bay Kemal'in görevi olacak

enky

Forum Üyesi
Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Bugün büyükşehir belediye başkanımızla beraber güzel bir okulun temelini attık. Bu okul sadece Elazığ için değil Türkiye için bir ilktir. Bu okul açıldığında yine beraber gelip kurdelesini keseceğiz. O okulun kütüphanesi spor salonu çok güzel dershaneleri laboratuvarları olacak. Okulun açılışına bazıları korkudan gelmedi önemli değil. Önemli olan Elazığ ve Elazığlılardır. Okulun temelini atarken sıcak siyaset yapmadık. Okul her görüşten insanın evlatları o okulda okuyacak. Deprem sırasında buraya geldik böyle bir ihtiyaç ortaya çıktı. O ihtiyacın birinci ayağını tamamladık daha iyi okul yapacağız, Elazığlılara helal olsun.

[H3]"Bütçenin neredeyse yarısını o tefecilere, faizcilere ödüyorlar"[/H3]

"(Çiftçiye seslendi) Size mazotu ÖTV'siz ve KDV'siz vereceğiz. En ucuz mazotu bu ülkede çiftçi kullanacak. hakkınızı teslim edeceğiz. Bütçenin neredeyse yarısını o tefecilere, faizcilere ödüyorlar. Bütün esnafa çiftçiye söz verdim, sizin oylarınızla iktidar olursak bir hafta içinde bankalara tarım kredi kooperatifi aldıkları kredilerin faizlerini tak diye sileceğiz.

[H3]"Bir Tarım Bakanı var, Allah selamet versin tarımı düzeltmek için Venezuela'ya gidiyor!"[/H3]

"Bir Tarım Bakanı var, Allah selamet versin tarımı düzeltmek için Venezuela'ya gidiyor, öbürü Sudan'a gidiyor. Sen gel Elazığ'a, buradaki olaya bir bak bakalım, buradaki ova sulanıyor mu sulanmıyor mu! Ama hiç meraklanmayın Bay Kemal Elazığ'a gelecektir, okulu nasıl yaptıysa ovaları da öyle sulayacaktır.

[H3]"Doğalgaza bu yıl yapılan zam yüzde 164!"[/H3]

"Siyaseti zenginleşme aracı olmaktan çıkarıp, halka hizmet aracı haline getirirseniz bu memleket kurtulmuş olur. Bizim asıl hedefimiz bu. Bu memleketi temiz siyaset yapanlara teslim etmektir. Elektriğe bu yıl yüzde 95 ile yüzde 200 arasında zam yapıldı. İnsaf ya! Doğalgaza yapılan zam yüzde 164. Memurun maaşı mı çiftçinin geliri mi yüzde 164 arttı? Vatandaş perişan vaziyette. Bir kadın illa zorla mikrofonu ver diyor. Perişanız dedi. Bir kadının haykırışı aslında Türkiye'nin haykırışıdır.

[H3]"Soru önergelerine yanıt vermeyenler suç işliyor"[/H3]

"Tam 9 aydır milletvekillerimiz soruyor kaç hanenin elektriği kesildi diye. Tık yok cevap vermiyorlar. Niye gizliyorlar? Millet görmesin duymasın diye. Aslında suç işliyorlar. Esnafı da biliyorum hele elektrik zammından sonra biliyorum dertlerini. Avizeci şunu söylüyor avize var yakamıyorum çünkü elektrik masrafı olacak diye. Bütün bunların tamamını biliyoruz hiç endişe etmeyin. Geçen yıl 3 milyon 449 bin hanenin elektriği kesildi. Bu yıl bilmiyoruz buradan kamu görevlilerine çağrı yapıyorum milletvekillerinin sorduğu soru önergelerini ya da bilgi edinme yasasına göre istemiş oldukları bilgileri zamanında vermeyenlerin tamamı suç işliyor. Kendisini suça ortak etmeyin. Doğru dürüst oturun cevabını verin.

[H3]HSK'ya: Size söylenmeyen bir sözü kimin talimatıyla bu söz bize söylendi diye üstlendiniz?[/H3]

"Adaletin olmadığı yerde hukuk olmaz insan hakları olmaz. Ama siz adalet dağıtan kişiyi eğer yönlendiriyorsanız vicdani kararına göre değil de talimatıma göre karar versin diyorsanız adaleti yok ediyorsunuz demektir. Şimdi önlerinde büyük bir engel var. Nedir? İBB Başkanı İmamoğlu. Nasıl yetkilerini ellerinden alırız? Bütün çaba bunun üzerine kurulu. Hakimi değiştiriyor, ceza verecek bir hakim getiriyorlar. Buradan o hakime sesleniyorum; yargı için yüz karası olmak istemiyorsan hukukun üstünlüğüne göre karar vereceksin, Saray'ın talimatına göre değil... Bu konuda uzman raporu da var ama o hakimi değiştirdiler. HSK'da görevli olanlara sesleniyorum size söylenmeyen bir sözü kimin talimatıyla bu söz bize söylendi diye üstlendiniz? Ben sizin meşrebinizi adaletsizliğinizi gayet iyi biliyorum. Aynı zarfın içine 4 tane oy pusulası koyacaksın efendim biri doğru değil üçü doğru. Nereden biliyorsun? Onlara dedim ki bunları yapanlar hakim değil çetedir. Sultanın sofrasında oturanın fetvasına güvenilmez.

[H3]EPDK'ya: Bunun adı "çökme" vergisidir![/H3]

"EPKDK bir karar aldı; 'siz güneş enerjisi yapın oradan elektrik elde edecekseniz kullanın artanı satarsınız ben de size bunun parasını öderim.' Bir baktık bir karar alınmış efendim fazla elektriği bana satacaksın ben sana para vermeyeceğim.' Bunun adı çökme vergisidir. Böyle bir şey olmaz. Ben bunu zorla alıyorum senden parasını vermiyorum. Eskiden buna benzer mal alırlardı vergi karşılığında burada da elektrik alıyor. Bu ancak olağanüstü koşullarda olacak bir kuraldır. Ülke savaşa girerse. Ortada savaş yok. Yatırım yapmış sen geliyorsun onun enerjisine çöküyorsun. Bu da suç. Anayasa'ya aykırı adalete hukuka devletin saygınlığına aykırı. Devlet dediğiniz kurum söz verdim mi sözünde tutar.

[H3]"Bu yılın ilk 8 ayında bütçeden KKM dahil ödenen faiz 250 milyar lira"[/H3]

"'Faize karşıyız' diyorlardı. Bu yılın ilk 8 ayında bütçeden KKM dahil ödenen faiz 250 milyar lira. Peki çiftçiye ilk 8 ayda verilen ne, 25 milyar lira. Esnafa 6 milyar lira veriyorsun!

[H3]"Benim tefecilerle, uyuşturucu baronlarıyla, beşli çetelerle işim yok"[/H3]

"Benim tefecilerle, uyuşturucu baronlarıyla, beşli çetelerle işim yok. Benim tek işim var bu ülkede alın teri döken herkesin hakkını teslim etmek. Malı götürenleri asla ama asla affetmeyeceğim.

"Birileri bize milliyetçilik dersi veriyor onların hakkı yok.

"(Elazığ'da asılan Demirtaş pankartına) Sırf kışkırtmak için. Ya ayrımcılıktan kavgadan bu ülkeyi bu hale getirmekten bıkmadınız mı ya! Altı lider bir araya gelerek tamamını çözeceğiz.

"Kavga mavga bunların hepsi fasa fiso inanmayın bunlara altı liderin tek hedefi var bu ülkeye adaleti demokrasiyi getirmektir. Ve beraber başaracağız."