Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Mansur Yavaş kantin desteğini başlattı: ‘’Hiçbir çocuk karnı aç eğitim almayacak’’

Na

Forum Üyesi
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş, öğrencilere müjdeyi verdi. Mansur Yavaş, ilköğretime giden öğrencilere kantin desteğinin başladığını duyurdu. Proje kapsamında 14 bin çocuğa aylık 330 TL’lik kantin desteği verilecek.

Twitter hesabından açıklama yapan Mansur Yavaş, şu ifadeleri kullandı: ”Okulların başlamasıyla birlikte evlatlarımıza da bir müjdemiz var. İlköğretime giden 14 bin çocuğumuza aylık 330 TL kantin desteğine başladık. Ankara’da hiçbir çocuk karnı aç eğitim almayacak, biz varız.”

[H3]KANTİN DESTEĞİ NEDİR?[/H3]

Ankara Kantin Desteği’nden ilerleyen süreçte 60 bin ailenin faydalanması amaç ediniyor. İlk aşamada pilot bölgedeki çocukların bu destekten yararlanması hedefleniyor. Başkent Kartlara yüklenecek olan yardım paralarının sadece çocukların kantin harcamaları için kullanılabilmesi de planlanıyor. Kantin desteği, Başkent Kart kullanıcılarının kartlarına yatırılacağından kartı olmayan ihtiyaç sahiplerinin öncelikle bu karta başvurmaları gerekiyor. Kart ön başvuruları, internet üzerinden yapılabiliyor. Başkent Kart ön başvurularınızı linki üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Kantin Desteği ön başvurularınız için linkini tıklayabiliyorsunuz.

[H3]KANTİN DESTEĞİNDEN KİMLER YARARLANACAK?[/H3]

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kantin desteğine Başkent kart sahibi olanlar yani muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar, başvurabiliyorlar. Hane halkı kişi başı aylık net kazancı, güncel asgari ücretin 1/3’ü ve altında bir rakama tekabül edenlerin Başkent Kart ve kantin desteği alabilme hakları bulunuyor. Destekten öncelikle gerçek anlamda muhtaç ve yoksul olan 60 bin ailenin yararlandırılması amaçlanıyor.