Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Muhalif yazarı Dr. Yakup Dıvrak CHP’den aday adayı

Na

Forum Üyesi
Türkiye'de 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde aday adaylığı başvuru dönemi sona erdi.

Yaşantısını Almanya’da sürdüren, gazetemiz yazarlarından Siyaset bilimcisi Dr. Yakup Dıvrak Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul üçüncü bölgeden aday adaylığına başvurduğunu açıkladı.

Dr. Dıvrak aday adaylığı başvurusuna ilişkin olarak;

"Her alanda üreten Türkiye için çalışmak istiyorum. Türkiye - Almanya ve Avrupa Birliği arasında köprüler inşa etmeyi hedefliyorum. Endüstri, eğitim ve ekoloji alanında çalışacağım. Yurt dışında yaşayan 7 milyon insanımızın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak için adayım. Sanayileşmiş ve refah toplumu yaratmış bir Türkiye için, çoğulcu demokrasiye kavuşmuş bir politik sistem için, özgür ve otonom bireyler yetiştiren bir eğitim sistemi için ve doğayla barışık ve uyumlu bir yaşam çevresi için çalışmak istiyorum. " ifadelerine yer verdi.

Dr. Yakup Dıvrak Kimdir?

1950 Zile - Tokat doğumlu. İlkokulu ve orta okulu Zile`de (Julius SEZAR’ın Veni-Vidi-Vici dediği şehirde); liseyi Zile, Ankara ve Malatya`da okudu. Öğretmen Vekili olarak çalışırken, Tokat İlköğretmen Okulu`nu dışardan bitirerek kadrolu öğretmen oldu. Zile`de ilkokul öğretmenliği yaparken, 1973 yılında istifa ederek, eşiyle birlikte, yüksek öğrenim için Almanya`nın Heidelberg kentine gitti. Yüksek öğrenimi esnasında çok çeşitli işlerde çalışarak okudu. Uzun süre Heidelberg Üniversitesi`nde doktora çalışması yaptı ve bu üniversitede, Heidelberg Yüksek Öğretmen Okulu`nda, Rheinland-Pfalz Eyaleti Eğitim Bakanlığı`nda araştırmacı, asistan, koordinatör ve danışman olarak çalıştı. 2010 yılından bu yana, dönüşümlü olarak hem Almanya`da (Heidelberg`de ve Berlin'de) hem de Türkiye`de (Ankara`da ve İstanbul`da) yaşayan Yakup DIVRAK emeklidir ve halen eğitim danışmanlığı yapmaktadır. Evli ve iki çocuk (Kız: Mahir Deniz ve Erkek: Mustafa Serol) babası olan Dr. Yakup Dıvrak CHP, SPD ve GEVV (Bilim ve Eğitim Sendikası) üyesidir.

Dr. Yakup Dıvrak'ın Muhalif'teki yazılarını okumak için tıklayınız