Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

TFF, Sivasspor - Galatasaray ve Gaziantep FK-Beşiktaş maçı VAR kayıtlarını açıkladı!

AsiKaR

Forum Üyesi
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig'deki Gaziantep FK-Beşiktaş ve Sivasspor-Galatasaray maçlarının VAR kayıtlarını yayımladı.

TFF, iki müsabakada da önemli hakem hatası tespit edildiğini açıkladı.

TFF'nin açıklaması şu şekilde:

"Son dönemde meydana gelen hakem hatalarıyla ilgili olarak, Türkiye Futbol Federasyonu ilgili kurulları ile gerekli incelemeleri yapmıştır. Bu kapsamda Gaziantep FK A.Ş. - Beşiktaş A.Ş. ve Demir Grup Sivasspor - Galatasaray A.Ş. maçlarının VAR kayıtları incelenmiştir ve bahsi geçen maçlarda hakemlerin "önemli hakem hatası" yaptıkları tespit edilmiştir.

Şeffaflık ilkemiz gereği kamuoyunda oluşan spekülasyonları da ortadan kaldırmak amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun kararıyla; söz konusu maçlardaki tartışılan pozisyonlara ait VAR kayıtlarının yayınlanmasına karar verilmiştir.

Göreve geldiğimiz ilk gün sözünü verdiğimiz şeffaflık ilkemiz gereği kamuoyunda en küçük soru işareti bırakmadan çalışmalarımızı sürdürürken, hakemlik müessesesinin de zarar görmemesi için maksimum hassasiyeti göstereceğimiz konusunda kamuoyunu temin ederiz. Bazı hakemler tarafından yapılan hataların tüm futbol camiasına mal edilmesine de izin verilmeyecektir.

Bu iki maç ile ilgili hatalı bulunan hakemler hakkında Merkez Hakem Kurulu gerekli yaptırımları uygulayacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız"

Sivasspor - Galatasaray maçının VAR diyaloğu:

- Burada ofsaytımsı bir şey olabilir. İlk vuruş anına gel ofsayta bakıyoruz. Gol çizgisine gel... Kontrol ediyoruz. 10 numaranın bir etkisi var mı? Gol müdahalesine giriyor mu? Girmiyor. Nelsson'a giriyor mu? Ona bakıyoruz... Bu vurduğu anda en son adamın vücudu bu,ofsayt değil mi? Daha yakın... Vurduğu anda... Nelsson'un şu ayağını bana bir göster. Nelsson'un en son uzvu bu, öbür açıyı getir... En son uzvu bu... Şu adam ofsayt.

- Erkan! Pozisyonda potansiyel ofsayt incelemesi için seni incelemeye davet ediyorum. Burada çizebilecek miyiz? Birinci adamın en son uzvu bu, ikinci adamın uzvu da bu. Birinci adam Nelsson'a müdahale ediyor.

- Erkan Özdamar: Çok net. Sizin fikri de fsayt değil mi? Öncesinde teması var. Robin Yalçın değil mi? Robin Nelsson'a temas ediyor. Bu adam ofsayt pozisyonunda değil mi? Sacha Boey'in ayağına baktınız mı? Ağabey burada ofsayt var mı bana onu söyleyin.

- VAR: Ayakları tam olarak göremiyoruz. Nelsson'un omzunu çizgide kabul ediyoruz. Ofsayt... İlk pozisyonda da Yatabare Nelsson'a müdahale ediyor.

- Erkan Özdamar: Tamam burada ofsayt var mı yok mu sen bunu söyle.

- VAR: Ofsayt var. Ayak Nelsson'un önünde. Kale sahasında iki adam için de ofsayt pozisyonu var. İlk anda Yatabare'nin Nelsson ile girdiği pozisyon da ofsayt.

Gaziantep FK - Beşiktaş maçının VAR kayıtları ise şöyle;

• Atilla Karaoğlan: "İtiyor olarak gördüm, şiddet yok."
  • VAR: "Ben şiddet var olarak gördüm. Atilla, seni VAR'a davet ediyorum."
  • Atilla Karaoğlan: "Abi abartıyor ya, ben sarıda kalacağım."