Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi, CBS televizyonuna konuştu: Çok sayıda yardım ekibine ihtiyacımız var

Killer

Forum Üyesi
Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Murat Mercan, CBS televizyonuna Türkiye’de 10 ili etkileyen, en az 3 bin 419 insanın hayatını kaybettiği Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlere ilişkin bilgi verdi.

“Arama kurtarma ekibimiz bölgede. Ülkenin dört bir yanından çok sayıda arama kurtarma ekibi görevlendirildi. ABD dahil olmak üzere dünyada çok sayıda ülkeden arama kurtarma ekibi oraya gidiyor” diyen Mercen, çok sayıda yardım ekibine ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Deprem bölgesinde en çok nelere ihtiyaç duyulduğu sorusunu yanıtlayan Büyükelçi Mercan, şu yanıtı verdi:

“Yaklaşık 60 ülke yardım sağladı ve yardım teklifinde bulundu. En çok ihtiyaç duyulan tabii kurtarma ekipleri. En az 6 bin bina yıkıldı. Çok sayıda barınağa, battaniyeye de ihtiyacımız var. Orası çok soğuk. Bazı yerlerde kar yağıyor. Akşamları daha da soğuk oluyor. Çadırlara, tıbbi ekipmana ihtiyaç var. Aynı zamanda bu ihtiyaçları ABD’den de topluyoruz. ABD vatandaşlarına desteği için teşekkür ederim. ABD yönetimine de trajik olayın ilk saatlerinden bu yana desteğini sunduğu için teşekkür ederim”

Deprem bölgesinde bu noktadan sonra neler olacağına ilişkin soruyu yanıtlayan Mercan, enkaz halinde çok bina olduğunu belirterek

“Hayatların kurtarılması gerekiyor. Bu çok önemli. Hemen bunun sonrasında yaralıların en yakın hastanelere taşınması gerekiyor. Yemek sağlanması gerekiyor. Elektrik ve doğalgaz yok. Orada geçici mutfaklar kuruldu. İnsanların gıdaya ihtiyacı var. Çocukların da çok yardıma ihtiyacı var. Halkın temel ihtiyaçlarını sağlayacak her şeye ihtiyacımız var.” dedi.