Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Wordpress Jetpack Tanıtım

Ebedi

Forum Üyesi
Katılım
18 Eki 2022
Mesajlar
151
Puanları
1
WordPress Jetpack, Automattic ekibi tarafından oluşturulan ve içerisinde WordPress'i güçlendirip birçok temel özelliği kazandırmaya yardımcı eklentileri barındıran ücretsiz bir eklentidir. İçerisinde barındırdığı temel eklentileri ve sunduğu kolaylıklar nedeniyle WordPress için JetPack en çok tercih edilen WordPress eklentilerinden biridir.

WordPress JetPack

Jetpack Eklentisi

WordPress için Jetpack eklentisi bir milyonun üzerinde etkin kurulum oranına sahip bir WordPress eklentisidir. WordPress'in mimarı olan ekip Automattic tarafından geliştirilen eklenti ücretsizdir ve birçok blog sahibinin ihtiyaç duyduğu ögeleri içerisinde barındırır.

Blogunuzun trafiğini arttırmaktan tutun da kullanılabilirliğini arttırmaya kadar Jetpack yayıncıların ihtiyaç duyabileceği birçok öne çıkan özelliğe sahiptir. Aşağıdaki maddelere göz atarak WordPress için Jetpack'in size neler sunabileceğine bir göz atabilirsiniz;

CDN Aktivasyonu
Carousel Görüntüler
Fotoğraf Galerisi
Yazıları Sosyal Medyada Otomatik Paylaşma
İstatistik
Sosyal Medya Paylaşım Butonları
Mobil Tema
Infinite Scroll Özelliği

Jetpack Ayarları

Jetpack'i aktif edip bir kere WordPress hesabınıza bağladıktan sonra tamamen aktif hale getirebilirsiniz. Eklenti aktif hale geldiğinde artık yönetim panelinde sol kısımda yer alan menüde Jetpack seçeneğini de göreceksinizdir. Bu sekmeye giriş yaptıktan sonra Jetpack'in size sunduğu seçenekleri aktif hale getirebilir veya pasif hale getirebilirsiniz. Aktif ettiğiniz bir özelliğin yanında yer alan "Özelleştir" butonuna tıklayarak istediğiniz Jetpack bileşeni için ayarları yapabilirsiniz.
 
Üst