Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Yenilik Partisi lideri Öztürk Yılmaz'a bıçaklı saldırıda bulunan kişi yakalandı

FiRaRi

Forum Üyesi
Web sitesi
forumzar.com
Yenilik Partisi lideri Öztürk Yılmaz'a bıçaklı saldırıda bulunan kişi yakalandı

SON DAKİKA HABERİ: Yenilik Partisi Genel Başkanı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, ofisinde bıçaklı saldırıya uğradı. Yaralanan Öztürk hastaneye kaldırıldı, kaçan zanlı Serhat K., Bolu Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde yakalandı.

haberi!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, uğradığı bıçaklı saldırıda yaralandı.

Olay, Yenilik Partisi'nin Ankara'daki genel merkezinde meydana geldi.

Öztürk, kendisiyle görüşmek için makam odasına gelen kişi tarafından bıçaklandı.

Sağ bacağından iki bıçak darbesi alan Öztürk hastaneye kaldırıldı. Öztürk'ün sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

ZANLI YAKALANDI

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'a bıçaklı saldırıda bulunduğu değerlendirilen zanlı Serhat K., Bolu Şehirlerarası Otobüs Terminalinde ekiplerimiz tarafından yakalanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Fotoğraf: DHA

YILMAZ, SALDIRIYA UĞRADIĞI ANLARI ANLATTI

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, bıçaklı saldırıya uğradığı anı anlattı. Parti genel merkezinde bıçaklı saldırıya uğrayan ve Güven Hastanesi'nde tedavi altına alınan Yılmaz, olay anını anlattığı videoda, bıçaklı saldırıda bulunan kişinin Tuzlucalı olduğunu, İstanbul Küçükçekmece'de oturduğunu söylediğini aktardı. Kişinin kendisiyle tanışmaktan büyük onur duyduğunu söylediğini belirten Yılmaz, şunları kaydetti: "Konuştuk beş dakika. Benim bu arada görüşmelerim var. Çok teşekkür ettim. İsterseniz size bir kahve ikram edeyim dedim. 'Olur, kahvenizi içmekten mutlu olurum.' dedi. Arkamı döndüm, bıçağı çekti, direkt boğazıma çekmeye çalıştı. O arada fark edip ani bir hareket yapınca bu defa arkadan dört defa üst üste vurdu ve kaçtı. Kaçarken peşine düştüm. Arkadaşlarımız da peşine düştü, iki bayan arkadaşımız vardı. Ondan sonra da kaçtı, gitti. Olay bu."

ÖZTÜRK YILMAZ KİMDİR?

Öztürk Yılmaz, ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra Dışişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerde bulundu.

Kırgızistan Büyükelçiliği, Brezilya Büyükelçiliği ve Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği’nde müsteşar olarak çalıştı. DAEŞ TARAFINDAN KAÇIRILDI

Türkiye'nin Musul Başkonsolosu olarak görev yaparken 11 Haziran 2014 yılında DAEŞ tarafından Musul Başkosolosluğu'na yapılan baskın sonucu kaçırıldı. 101 gün alıkonulan Öztürk, 20 Eylül 2014 tarihinde serbest bırakıldı. Ardından kararname ile Türkiye'nin Duşanbe Büyükelçisi olarak yeni görevine başladı. CHP'DEN MİLLETVEKİLİ OLDU

1 Kasım 2015 tarihinde yapılan seçimlerde CHP'den Ardahan milletvekili seçildi. 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladı ancak adaylığı gerçekleşmedi. Öte yandan 24 Haziran 2018 yılında yapılan seçimlerde tekrar Ardahan'dan milletvekili seçildi.

İHRAÇ SONRASI YENİ PARTİ

Türkçe ezan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik söylemlerinden dolayı Öztürk kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi. Kasım 2018 tarihinden CHP'den ihraç edilmesinin ardından 20 Temmuz 2020 tarihinde Yenilik Partisi'ni kurdu. 9 Ağustos 2020 tarihinde partinin genel başkanı seçildi.