Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Atıl durumdaki Airbus tipi uçak eğitim için kullanılacak

miRBey

Birbey
Atıl durumdaki Airbus tipi uçak eğitim için kullanılacak

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 2001'den bu yana atıl durumda bekletilen Airbas A-300 tipi yolcu uçağı eğitim cihazı olarak kullanılmak üzere yurt dışına satıldı. Uçak, 12 parçaya bölünerek 9 TIR ile Atatürk Havalimanı’ndan Avcılar Ambarlı Limanı’na götürüldü.

Y1eXSJUVGUeOIwq46HZPBA.jpg

Bir Türk havayolu firmasında 2001 yılına kadar taşımacılık faaliyetlerini sürdüren Airbus A-300 tipi yolcu uçağı, eğitim cihazı olarak kullanılacak.
qcN-N54_kE-pzKwYbUkkJA.jpg

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 2001'den beri bekletilen uçak, bir Ortadoğu ülkesinde eğitim alanında kullanılması için 12 parça halinde 9 TIR ile Ambarlı Limanı’na gönderildi.
Zu-IW5ZAiEGE5d4WlbsFnw.jpg

Parçalara bölünen yolcu uçağının Atatürk Havalimanı’ndan Ambarlı Limanı’na sevki sırasında polis ekipleri de eşlik etti.
Y-cxFZEL_UygBTYrDshw2w.jpg

Projeyi gerçekleştiren firma yetkilisi Emre Özkul, uçağın ömrünü tamamlamış halde 2001 yılından bu yana beklediğini söyledi.
GlkjgORQy0aTyviB3mU62w.jpg

Özkul, "Bu hurdaya ayrılmış uçağı biz eğitim cihazı olarak savunma sanayii projesi şeklinde ileri dönüşüm yaparak endüstriye kazandırıyoruz. Bugün itibarıyla 12 parçaya bölünmüş bir şekilde zor şartlarda gemiye yüklenmeye gidiyor. İhraç oluyor. İleride bir Ortadoğu ülkesinde havacılık eğitimi verecek." dedi.
GVb79mxmjk-D4qSAcKbRig.jpg

ttyaG_nesUKfTkVlFkuv1Q.jpg

gY2UxXVrg066c4DRshCezA.jpg

CisEbrGpqEOFaGifjm9HhA.jpg

nFtWPHXRuEuSFdUIL4L4Rw.jpg

l_bKiz57uUWv8aPcMIZiwA.jpg