• Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!
Ulutr blog

Baby Shark YouTube'da 10 milyar izlenmeyi geçti

miRBey

Birbey
20 Ocak 2022
424
0
16
33
istanbul
www.harbimekan.com
Baby Shark YouTube'da 10 milyar izlenmeyi geçti

2020'de tüm zamanların en çok izlenen YouTube videosu olan Baby Shark, 10 milyar görüntülenmeyi geçerek rekor kırdı.

w0sTIw7k1USpZliPXSMFjw.jpg

İnternet dünyasında bir fenomene dönüşen Baby Shark şarkısı ve videosu rekor kırdı. Baby Shark videosu, 10 milyar izlenmeye ulaşan ilk YouTube videosu olarak internet tarihine geçti. Video, Kasım 2020’de de platformun en çok izlenen videosu olarak rekor kırmıştı. Güney Koreli bir eğitim şirketi olan Pinkfong tarafından hazırlanan video, ilk kez 2016’da çıktığında Asya’da çok popüler olmuştu.
m7JB9Utfxk-TnlnIsC9z1w.jpg

Şarkı, basitliğiyle akıllara yerleşirken, eğlenceli dansı da taklit edilir oldu. Baby Shark, Nickelodeon TV dizisi olmasıyla Amerika’da tanındı.
KFP3gZZuYUWsxEZVi2ZcOQ.jpg

Şarkının ve meşhur köpekbalığı dansının popülerliği, Washington Nationals beyzbol takımı taraftarlarının stadyumlarda şarkıyı söyleyip dans etmesiyle ABD çapında daha da arttı.
E9a5gbrwPUO9wnxDG13OCA.jpg

Şarkı Bilboard 40 listesine girmesinin ardından Apple TV’de Ted Lasso dizisinde parodi olarak yer aldı. İki çocuğun Baby Shark dansı yapmasından oluşan klip, 2019’da tüm dünyaya yayılıp popüler hale geldi. Pinkfong'un ABD CEO’su Bin Jeong, klibin böylesi bir başarı elde etmesini beklemediklerini söyledi.
4HmrqXZTTUWocoI4aGuDeA.jpg

2016’da YouTube'a yüklenen 1 dakika 21 saniyelik Baby Shark şarkısı, 2020’de YouTube'da tüm zamanların en çok izlenen videosu oldu.
FvLvmVwKV0WjWmbEAYWvyQ.jpg

10 yaşındaki Koreli-Amerikalı şarkıcı Hope Segoine tarafından kaydedildikten sonra fenomen haline gelen şarkı, önce Güneydoğu Asya'da, daha sonra ABD ve Avrupa'da viral oldu. Çocuk şarkı yazarı Jonathan Wright ise, şarkının telif hakkının kendisinde olduğunu iddia ederek Pinkfong şirketine 2019'da dava açmıştı.
 
Üst Alt