Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rami sadece bir kütüphane değil bir kültür merkezi

FiRaRi

Forum Üyesi
Web sitesi
forumzar.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rami sadece bir kütüphane değil bir kültür merkezi

250 yıllık bir geçmişe sahip İstanbul'daki Rami Kışlası 1,5 yıllık restorasyon çalışması sonrasında kütüphaneye dönüştürüldü. Açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kütüphanenin haftanın her günü, günün 24 saati kitapseverlere hizmet vereceğini söyledi. Cumhurbaşkanı, ''Rami'yi sadece bir kütüphane değil pek çok faaliyetin de yapılabileceği bir kültür merkezi olarak planladık'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da ''Rami Kütüphanesi Açılış Töreni''nde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: ''Rami Kütüphanesi'nin ülkemize milletimize İstanbulumuza hayırlı olmasını diliyorum.

BURHAN ÇAÇAN'IN VEFATI

Kıymetli sanatçımız Burhan Çaçan'a Allah'tan rahmet niyaz ediyorum.

Türkiye
Güçlü sesi, kendine özgü yorumu ve vakur duruşuyla hem halkımızın gönlünde taht kurmuş hem de Türk halk müziğine eşsiz katkılar yapmış sanatçımızdı.
Z8AhG_QtYke5pxNnq4ZRFg.jpg

Bizim de gençlik yıllarından itibaren severek dinlediğimiz müstesna bir insandı. Birbirinden değerli albümlere imza atan Burhan Çaçan, geride doldurulması zor bir boşluk bırakmıştır.

''SADECE BİR KÜTÜPHANE DEĞİL BİR KÜLTÜR MERKEZİ''

Burada bir geçmişim var. Burası gıda çarşısı olduğunda peynir sattık. Burası ne haldeydi, nereden nereye söyleriz ya. Rami top sahası olduğunda top da oynadık. Rami'yi sadece bir kütüphane değil pek çok faaliyetin de yapılabileceği bir kültür merkezi olarak planladık.

''KÜTÜPHANEMİZ GÜNÜN 24 SAATİ KİTAPSEVERLERE HİZMET VERECEKTİR''

Kütüphanemiz haftanın her günü, günün 24 saati, gençlerimiz başta olmak üzere, kitapseverlere hizmet verecektir. Kullanım alanı 36 bin metrekareyi geçen, ilaveleri ile yaklaşık 110 bin metrekarelik bir alanda şu andaki yapıya kavuştuk.

nzK-IjFDwUqZ7jv5c88OcQ.jpg

''KİTAP İTHALİ YAPACAĞIZ''

Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını 100 yeni kütüphaneyle karşılama hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Burada çorbanızı içeceksiniz, kahvenizi içeceksiniz, kek yiyeceksiniz. Yarın sabahtan itibaren uygulama başlıyor. Bizim medeniyetimiz kitapla, defterle, kalemle, okumakla, anlamakla, sormakla, anlatmakla yoğrulmuş, ilimle, tefekkürle kıvamını bulmuştur. İlim, irfan, kültür ve sanat faaliyetlerini de ibadet aşkıyla yürüten milletimiz, bu vasfıyla asırlarca dünyaya ışık tutmuş, hala el üstünde tutulan eserler vermiştir. Takip eden değil, öncülük yapan, diğer alanlar gibi kültürde de kendisine sunulanları tüketen değil, üreten bir Türkiye için gece gündüz çalışıyoruz. Kitap ithali yapacağız, dünyanın dört bir yanından ve Rami Kütüphanemizin bu uluslararası özelliğini de çok daha güçlü hale getirmiş olacağız."