Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Demirtaş’tan RTÜK Başkanı Şahin’e: Hakkımda örgüt üyeliğinden hüküm yok boş herif!

Na

Forum Üyesi
Katılım
18 Eki 2022
Mesajlar
12,368
Puanları
1
Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Halk TV hakkında araştırma başlatıldığını duyuran ve kendisi hakkında ”silahlı terör örgütüne üye olmaktan hükümlü bulunan biri övülemez” ifadelerini kullanan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin’e ”Hakkımda örgüt üyeliğinden hüküm yok boş herif! Beni 7 yıldır 12 metrekarelik bir hücrede tutuyorsunuz ama ismim geçtikçe paçalarınız tutuşuyor” dedi.

Halk TV programcısı Serhan Asker bugün, depremler ve selden etkilenen Adıyaman’dan yaptığı canlı yayında, Demirtaş’ın son öykü kitabı ‘Dad’dan bahsetti. RTÜK Başkanı Şahin, isim vermeden Serhan Asker’in ’provokatörlük’ yaptığını söyleyerek kitabı gösterilen Demirtaş hakkında, ”silahlı terör örgütüne üye olmaktan hükümlü bulunan biri övülemez” ifadelerini kullanarak, Halk TV hakkında işlem başlatılacağını duyurmuştu. Demirtaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile konuya ilişkin tepkisini dile getirdi.

Selahattin Demirtaş’ın paylaşımı şöyle:

”Hakkımda örgüt üyeliğinden hüküm yok boş herif! Yalan söyleme. Beni 7 yıldır 12 metrekarelik bir hücrede tutuyorsunuz ama ismim geçtikçe paçalarınız tutuşuyor. Çünkü biz halkız ve haklıyız. Sen ve patronların ise gırtlağa kadar suça bulaşmış ”tirsonekler”siniz!”

Kaynak: T24

 
Üst