Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Discord Sunucusu Nasıl Kurulur?

miRBey

Birbey
Katılım
20 Ocak 2022
Mesajlar
424
Puanları
16
Yaş
34
Konum
istanbul
Discord Sunucusu Nasıl Kurulur?

Discord sunucusu nasıl kurulur
bu konuda detaylı bir şekilde bilgi vermeye çalışacağız. Bilindiği gibi teknoloji, her geçen gün ilerlemektedir. Aslında her geçen gün ilerleyen bu teknolojide de farklı terimler karşımıza çıkıyor. Discord da bu terimlerden bir tanesi.

Discord sizin sesli bir şekilde iletişim kurmanızı sağlayan bir uygulama. Yani web üzerinden görüşmeler yaparken ücret ödemenize gerek kalmadan rahatlıkla kullanabileceğiniz bir uygulama. olarak Discord tercih ediyoruz! Aslında bu konuda Skype yıllardır kullanılan bir sistem. Günümüzde bu tip bir çok sistem de mevcut. Discord’u onlardan ayıran ise sunmuş olduğu ek yetenekleri. Bu da kullanıcılar için büyük avantaj oluşturuyor. Kitle ayırt etmeksizin herkesin kullanabileceği bir sistemi sizlere sunmuş oluyor. Bu yüzden de çok değerli bir program olarak karşınızda bulunuyor.

Ücretli paketlerde Skype’de de var olan ve hareketli avatarlar olarak bilinen sistemler mevcut. Bu uygulama ile kendi kanalınızı kurabiliyorsunuz. Tablette de telefonlarınızdan uygulamayı indirebiliyorsunuz. Hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. IOS ve Android cihazlarda da rahatlıkla bu cihaz programın kullanıldığını söyleyebiliriz. Peki sunucu nasıl açılıyor? Özellikle insanların dikkat ettiği şeylerden bir tanesi de bu. Yani kurulumu adım adım anlatarak sizlerin daha rahat bir şekilde işlem yapmanızı sağlayacağız.

Discord Sunucusu Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Discord hakkında bilgi verirken discord sunucusu nasıl kurulur bunu da anlatmaya çalışalım. Özellikle Discord’un son yıllarda popüleritesini arttığını söyleyebiliriz. İnternet kullanıcısı, bunları ve bu programı tercih ediyorlar. Discord'da kanal özelleştirme özellikleri var. Ayrıca sonucunuzu emoji ekleyebiliyorsunuz. Çeşitli botlar ekleyebiliyorsunuz. Birçok avantajları ile ön plana çıkıyor. Özel davet oluşturma veya çeşitli konularda sizlere bilgi vererek bu konularda daha rahat hareket etmenizi sağlayacağız.

Discord’a giriş yaptığınızda sol kısımda sunucular listesi olduğunu sizler de göreceksiniz. En alt kısmında da bir artı işareti var. Artı işaretinden öncelikli olarak sunucu oluştur demeniz gerekiyor.

Discord sunucusu nasıl kurulur sorusunun aslında ilk noktası bu bundan sonra karşımıza bir pencere açılacaktır. Bu pencerede öncelikli olarak sunucu adınızı yazıyorsunuz. Ayrıca sunucunuzun bölgesinde ve sunucunuza ait bir resim seçiyorsunuz. Sunucu bölgesinde seçim yaparken dikkat etmeniz gereken nokta, örneğin Türkiye'de yaşıyorsanız size en iyi sunucu Rusya ve Merkez Avrupa bölgeleri olarak verilmektedir. Buna göre tercihinizi yapabilirsiniz. Sunucuyu oluşturduktan sonra karşınıza yeni bir pencere gelecektir. Burada nasıl bir tema istiyorsunuz ona göre kategori, ses kanalları ve metin gibi sistemleri oluşturmamız gerekiyor.

Sunucu adınızın yazılı olduğu yeri sizler de göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda açılan pencerede önemli olan seçenekler olduğunu unutmayın. Bunların başında sunucu ayarları gelmektedir. Bunun sonrasında kanal oluştur, kategori oluştur, bildirim ayarları bunları gerçekleştirdikten sonra herhangi bir sıkıntı kalmayacaktır.

Discord Sunucu Kurulum Ayrıntıları

Discord sunucusu nasıl kurulur
aslında genel anlamda bilgi verdikten sonra biraz daha detaya girmeye çalışalım. Az önce verdiğimiz örnekleri ve sistemin konusunda geri dönecek olursak, sunucu ayarları nedir, sunucunun ayarlarını da detaylı bir şekilde birazdan değindiğimiz biçimde gerçekleştirmeniz gerekir.

Bu noktada sistem kurarken AFK zamanaşımı ve AFK kanalı dediğimiz kısım insanların ses kanallarında iken bilgisayar başında yoksa kanaldan bu AFK kanalına düşmüş olurlar. AFK kanalını seçebilirsiniz. Onun altında bulunan moderasyon kısmı bulunmaktadır. Üyelerin hesaplarının güvenilirliği bu noktada karşımıza çıkmaktadır. Buna göre işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kalan oluştur kısmında metin ve ses kanal oluşturacağınız bölümdür ve buna bağlı olarak Discord sunucusu nasıl kurulur genel anlamda anlatmış oluyoruz. Siz de bu sayede daha kolay bir şekilde Discord sayfanızı açabilirsiniz. Ayrıca burada sunucunuzu kurduktan sonra ve işlem tamamla diyebilirsiniz. Otomatik Tweet yöntemini tercih edebilirsiniz.
 
Üst