Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Google Konum

Yaqup

Forum Üyesi
Katılım
18 May 2022
Mesajlar
21
Puanları
0
Google Konum

Google'daki temel bir arama sonucu sayfası, birçok arama sonucu öğesi içerir. Örneğin, aşağıdaki şemada dört mavi bağlantı bölümü (1, 3, 4, 5), bir AMP atlıkarınca (2) ve bir Bilgi Paneli kartı (6) içeren bir arama sonuçları sayfası gösterilmektedir. Her öğenin konumu, sayfanın sağ tarafında yukarıdan aşağıya, ardından sayfanın sol tarafında yukarıdan aşağıya hesaplanır. Tek bir arama öğesindeki tüm bağlantılar aynı konuma sahiptir.

Arama Pozisyonu
Arama sonucu öğesinin konumu, cihaz türüne göre değişebilir. Konum, ince farkları anlamazsanız yanıltıcı görünebilecek karmaşık bir ölçümdür. Konum numarası farklı durumlarda farklı anlamlara gelebilir. Örneğin, yukarıdaki diyagramda 6. konumdaki bilgi grafiği sayfada en belirgin konuma sahiptir.

Ortalama konum, siteniz için en üstteki sonucu belirtir. Örneğin, sitenizin 2, 4, 6 ve 8 konumunda dört sonucu varsa, konum 2 olarak rapor edilir. İkinci sorgu 4, 6, 8 ve 10. konumlarda sonuç verirse, ortalama konumunuz (2+4) olur. )/2=3.

Ayrıca, arama analizi raporu sayfanızın 5. konumda olduğunu gösteriyorsa, tüm aramalar için sayfanın ortalama konumunu öneriyor demektir. Konum değerleri, arama geçmişine, konuma ve diğer değişkenlere göre değişiklik gösterme eğilimindedir.
 
Üst