Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Instagram Silme ve Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

DarK

Forum Üyesi
Katılım
21 Ocak 2022
Mesajlar
124
Puanları
6
Instagram silme işlemi nasıl yapılır? sorusu internette cevabı aranan en yüksek hacme sahip soru konumundadır. Milyonlarca kullanıcısı olan ve en popüler video ve fotoğraf paylaşım uygulamalarından biri olan Instagram, kullanıcıları tarafından neden kapatılmak isteniyor? Instagram hesap dondurma yada silme işlemine yönlendiren nedenler nelerdir? Ve en önemlisi de Instagram kapatma işlem adımları nelerdir? bunlardan bahsedeceğiz.
Instagram Nedir?
Instagram, ilk olarak iPhone cihazlar için 2010 yılında geliştirilen, kullanıcılara farklı filtreler ile fotoğraflarını zenginleştirme imkanı sunan bir sosyal paylaşım platformudur. Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya uygulaması haline gelmesiyle birlikte, Instagram’da her gün milyonlarca fotoğraf ve video paylaşılırken, bu paylaşımlara da milyonlarca beğeni geliyor.

Özellikle Facebook tarafından satın alındıktan sonra, kullanıcı sayısı yüz milyonları bulan ve sosyal medya ağları arasında, en yüksek kullanıcı artış oranına sahip olan Instagram, sadece bireysel kullanıcıların fotoğraf paylaştığı bir sosyal ağ olmaktan çıkarak, aynı zamanda işletmelerin e-ticaret için kullandığı en aktif kanallardan biri olmuştur.
İnternet’in günlük hayatımıza girişiyle birlikte sosyal medya, vazgeçilmezimiz haline geldi. Sıkça kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan, halk arasında kısaca insta olarak da bilinen popüler video ve fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, günümüzde yüz milyonları aşan kullanıcı sayısıyla en popüler ve en büyük sosyal mecralardan biri.

Kullanıcı sayısı çoğunlukla genç nüfustan oluşan Instagram’dan artık sıkıldıysanız ve çok zaman harcadığınızı düşünüyorsanız hesabınızı kalıcı olarak silebilir, bir süre uzaklaşmak isterseniz de Instagram hesabınızı dondurabilirsiniz. Bu yazımızda size instagram hesabı dondurma veya Instagram silme nasıl yapılır bunlardan bahsedeceğiz. Öncelikle bilmeniz gereken şey, instagram hesabı dondurma ve Instagram’ı kalıcı olarak silme seçeneklerinin ayrı ayrı işlemler olduğudur. Yani eğer bir süreliğine uzaklaşmak istiyorsanız hesabınızı dondurabilir, kalıcı olarak uzaklaşmak istiyorsanız hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.
 
Üst