Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Mobilet, bilet trafiğini Microsoft bulutunda yönetiyor

miRBey

Birbey
Katılım
20 Ocak 2022
Mesajlar
424
Puanları
16
Yaş
34
Konum
istanbul
Mobilet, bilet trafiğini Microsoft bulutunda yönetiyor

1 milyona yakın üyesine konser, sinema, tiyatro ve spor karşılaşmaları başta olmak üzere çok sayıda farklı etkinlik için çevrimiçi bilet satın alma hizmeti sunan Mobilet, veri trafiğini yönetmek ve siber güvenliği sağlamak için Microsoft’un Azure bulutundan faydalanıyor.

Yaklaşık 1 milyon üyesi bulunan Mobilet, 400’e yakın organizatör ile birlikte çalışarak konser, sinema, tiyatro ve spor karşılaşmaları başta olmak üzere çok sayıda farklı etkinlik için çevrimiçi bilet satışı gerçekleştiriyor.

Bilet satışı sırasında oluşan veri trafiğini etkinliklerin hacmiyle doğru orantılı şekilde yönetebilmek için Microsoft’un Azure Traffic Manager ürününü kullanan Mobilet, böylece hem kullanıcılarına kesintisiz bir bilet alma deneyimi sunuyor; hem de bilet satış trafiğinin azaldığı dönemlerde maliyet avantajı sağlıyor.

Bilet sektöründe dijitalleşme ile ilgili görüşlerini paylaşan ve etkinliklerin yoğunluğuna göre farklı dijital çözüm araçlarına yöneldiklerini belirten Mobilet Genel Müdürü Bülent Seyhunlu, “Günümüzde siber tehditlerin de giderek yoğunlaştığının bilincindeyiz. Bu alanda yine Microsoft’un Azure bulutundan faydalanarak uçtan uca ve çok katmanlı bir koruma sağlıyoruz.
nE1n5FZ4pkujkQGsTPyW6g.jpg
Örneğin üyelerimizin kart bilgilerini saklamak için uluslararası standartlara sahip kart saklama uygulamasını kullanarak siber tehditleri minimize etmiş oluyoruz.

Müşteri deneyimi de bizim için son derece önemli. Son kullanıcı için sosyal rezervasyon gibi arkadaşlar arasında bilet ücretinin bölüşülmesini sağlayan uygulamalarımız var.

Öte yandan organizatörlerimiz, kendilerine özel olarak sunduğumuz Promoter uygulaması sayesinde, bir etkinlik açtıklarında satış grafiğini kendileri bizzat takip edebiliyorlar; bunun yanında bilet satın alanların demografik yapısını ve ödeme şekillerini de görebiliyorlar” diyerek paydaşlarına değerli veriler sunduklarına dikkat çekiyor.
 
Üst