Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Ort. TO ve Ort. Konum Arama Konsolu

Yaqup

Forum Üyesi
Katılım
18 May 2022
Mesajlar
21
Puanları
0
Ort. TO ve Ort. Konum Arama Konsolu
Verileri yukarıdaki kriterlere göre filtreledikten sonra, bir dağılım x-y grafiğinde ortalama TO'yu ve ortalama konumu çizebilirsiniz. "Konum" sütununu seçin ve bunu, alt x ekseninde ayarlanan konumlarla "TO" sütununa karşı çizin. Verilere bir eğilim çizgisi ekleyin. Eğilim çizgilerinin hiçbiri, Google'ın arama motoru sıralamaları için tahmini TO modeline gerçekten uymasa da, yakın bir uyum olduğu için üstel veya güce dayalı bir eğilim çizgisi kullanabilirsiniz.

Eğilim çizgisinin denklemini görmek için “Eklemeyi Grafikte Görüntüle” kutusunu işaretleyin. Artık hangi sonuçların ortalamadan daha iyi ve hangilerinin ortalamanın altında olduğu açık. Bu denklem, sorgular için beklenen TO'yu hesaplamak için de kullanılabilir.

Yukarıdaki alıştırma, gerçek ortalama TO'nuza ve ortalama konumunuza ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Ortalama TO'ya sahip anahtar kelimeler veya kelime öbekleri için, performansı artırmak için meta açıklamayı optimize edebilirsiniz. Bu alıştırmayı birkaç ayda bir tekrarlarsanız, TO'nuzu artırabilirsiniz. Sayfanın arama sonuçlarında yeniden dizine eklenmesine yol açacağından, sayfa ortalama TO'ya sahip olsa bile sayfa başlığını veya URL'sini değiştirmeyin.

Ancak, TO'yu iyileştirmek için SEO başlığını değiştirebilirsiniz. SEO başlığı, yararlanabileceğiniz biraz farklı bir anahtar kelime dizesi kullanmanıza olanak tanır. TO'yu iyileştirmek için başlıkları nasıl optimize edebileceğinizi anlamak için Siege Media'nın başlık etiketi en iyi uygulamalarını okumanızı öneririz.

Hedef #2: Marka ve Marka Dışı Aramalar Karşılaştırması
Çoğu yerleşik marka için, marka aramaları Google Search Console'daki arama analizi raporuna hakimdir. Daha yüksek tıklamalar, gösterimler ve TO'lar üretirler.

"Markasız terimleriniz", "markalı terimler" kadar iyi performans göstermiyorsa, bu, bu terimlerin diğer şirketler için iyi performans gösterdiği anlamına gelir. Marka yakınlığı aramayı olumlu etkiler çünkü insanlar markanızı tanıdıklarında sizi ve sattığınız ürünü ararlar.

Markasız arama sorguları, pazarın önceden var olan tercihini önerir. Marka dışı sorgular için iyi bir sıralamaya sahip değilseniz, alanınızda marka yakınlığı oluşturmaya odaklanın. Marka dışı sorgulardaki performansınızı artırmak için, kullanıcıları öğelerinizi aramadan önce hedeflemeniz gerekir. Organik aramada, eğitim sürecine ve marka hatırlamaya yardımcı olan dönüşüm hunisinin üst kısmındaki sorguları hedefleyin.

Hedef #3: Cihaz Trafiğini İzleme
Google Search Console'daki arama analizi raporu, sonuçları aramayı yapan cihaza göre gruplandırmanıza olanak tanır. Ayrı masaüstü ve mobil siteleriniz varsa, her birinin metrikleri arama analizinde ayrı ayrı raporlanır.
 
Üst