Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

PCR zorunluluğu öncesi Edirne’ye akın ettiler: Bagajları doldurup ayrıldılar

miRBey

Birbey
Katılım
20 Ocak 2022
Mesajlar
424
Puanları
16
Yaş
34
Konum
istanbul
PCR zorunluluğu öncesi Edirne’ye akın ettiler: Bagajları doldurup ayrıldılar

Bulgaristan’a girişlerde PCR zorunluluğunun başlamasına saatler kala stok alışverişi için Edirne’ye akın eden çok sayıda Bulgaristan vatandaşı, kısa sürede buldukları her şeyi almak için birbirleriyle yarıştılar, araçlarının bagajını doldurup Edirne'den ayrıldılar.

mmXrk7ponEaIJXGaybLfjQ.jpg

Bulgaristan’da artan corona virüs vakalarının ardından Bulgaristan Sağlık Bakanlığı yeni tedbirler aldı. Yarından itibaren Bulgaristan’a giriş yapacak kişilerin geçerli aşı sertifikası veya hastalığı geçirdiğine dair belge ve en geç 72 saat öncesinden yapılmış negatif PCR testi ibraz etmeleri gerekecek. Bulgaristan’ın PCR kararının maliyetli olacağını düşünen çok sayıda Bulgaristan vatandaşı, uygulama öncesi Edirne’ye akın etti.
__kB5IUuCEC9xmRnRZXNzQ.jpg

Gerek tur otobüsleriyle gerekse şahsi araçlarıyla Edirne’ye gelen Bulgaristan vatandaşları, kısa sürede buldukları birçok ürünü alabilmek için adeta yarıştı.
Zj8w4Hikq0inKdJ1-gIUEQ.jpg

Yiyecekten temizlik malzemesine birçok ürün alan ve aldıklarını taşımakta güçlük çeken Bulgaristan vatandaşları, otomobillerinin ve geldikleri tur otobüslerinin bagajını doldurup Edirne'den ayrıldı.
0S7LmOMpUkC8MkQpfGaqiw.jpg

Alışveriş için Edirne'ye gelen Bulgaristan vatandaşı Mine Ömer, PCR testinin maliyetli olduğunu belirterek, 3 ay gelemeyeceklerini ve üzgün olduğunu söyledi. Bir başka Bulgaristan vatandaşı Sevgi Sebaydunova da, normalde cumartesi günü Edirne'ye geleceklerini ama PCR kararını duyunca hemen gelip alışveriş yaptıklarını ifade etti.
PsOgSpQPd0ugojkcnT3tQA.jpg

Edirneli esnaf Metin Doğan, müşterilerinin yüzde 99'unu Bulgaristan vatandaşlarının oluştuğunu söyledi. PCR uygulaması öncesi alışveriş yoğunluğu yaşandığını belirten Doğan, PCR uygulaması nedeniyle artık gelişler de azalma yaşanacağını söyledi.
X3TqY7fkc0OAdXjjzE9uzA.jpg

Bir başka esnaf Sema Battal da, PCR kararını 2 gün önce öğrendiklerini haftalar öncesinden aldıkları ürünlerin şimdi elinde kalacağını ve mağdur olduğunu belirtti.
owwjg4mx50q6Stp9WNfdzg.jpg

mOMdxdWsB0Ob5chYN9pwyA.jpg

-TOCBwuTaEOC_0OYyQzrVg.jpg

fBI0gHb2A06S6joWxXyjtg.jpg

6yosiYgEREWp95Si95smcw.jpg

BjKhtNQQWUawT5b6nX_CGQ.jpg

WBrXBDU1eUOKtideqK0geg.jpg

jkayiOkwyUaABrwoz9_6UA.jpg

P1_Ikr80X0Ovt9PEDMGg1w.jpg

GaY2YY59nkGTFXUp1RmLBA.jpg
 
Üst