Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

SON DAKİKA: HDP'li Semra Güzel'in dokunulmazlığı için komisyon

miRBey

Birbey
Katılım
20 Ocak 2022
Mesajlar
424
Puanları
16
Yaş
34
Konum
istanbul
SON DAKİKA: HDP'li Semra Güzel'in dokunulmazlığı için komisyon

SON DAKİKA HABERİ: TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığını kaldırmak için hazırlık komisyonu kurulmasına karar verdi.

haberi!

PKK'lı teröristle fotoğrafı çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkındaki fezleke Meclis'te.

TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon, Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasının istendiği iki fezlekeyi görüşmek üzere toplandı.

Toplantıya ilişkin açıklama yapan Karma Komisyon Başkanı Bekir Bozdağ, konuyla ilgili bir hazırlık komisyonu kurulmasına karar verildiğini söyledi.

Hazırlık Komisyonu 5 milletvekilinden oluşuyor. Komisyonda AK Parti'den Ramazan Can, Abdullah Güler, Zeynep Gülyılmaz; HDP'den Mehmet Rüştü Tiryaki; CHP'den ise Rafet Zeybek yer alıyor.

Bugün saat 17.00'de toplanarak başkanını seçecek olan Hazırlık Komisyonu'nun, ileriki günlerde dosyayı ele alması bekleniyor.

ŞENTOP'TAN AÇIKLAMA

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan da bir açıklama geldi. Siyasetle terör arasına mesafe konulması gerektiğini belirten Şentop, "Terörle bağlantılı söylemlerde bulunması asla kabul edilir değil. Dokunulmazlık bir kurumdur ama kaldırılması gibi bir müessese de var. TBMM'nin tarihi kimliğine aykırı olan durumlarda TBMM tavrını belirlemeli. Buna karar verecek karma komisyondur" dedi.
 
Üst