Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

Tasarımınızla Sayfa Düzeninizi Daha İyiye Taşıyın

Coder

Forum Üyesi
Katılım
3 Şub 2022
Mesajlar
110
Puanları
16
Yaş
32
Konum
Diyarbakır
Tasarımınızla Sayfa Düzeninizi Daha İyiye Taşıyın
Elbette büyük bir tasarım değişikliği ardından trafiğinin %90’ından fazlasını kaybeden pek çok forum üyemizi biraz araştırma yaparak görebilirsiniz. Fakat bekleyin, hemen korkmayın. Bunun sebebi, yeni tasarımlarının eski olana göre büyük eksiklikler barındırması oluyor. Geçmişte sayfa boyutları 1 MB’ı ancak aşarken, yeni tasarımda bu 5 MB’ı geçiyorsa, sayfa yükleme süreleri de buna bağlı arttıysa bir sorun var demektir değil mi? Ayrıca sorunlar sadece bundan da kaynaklanmıyor. Sayfa kod yapılarında Heading etiketlerinde (H Tags) yaşanan bozukluklar, responsive yeteneklerinin kayıpları da benzer sonuçların doğmasına neden olabiliyor.
Burada yapılması gereken çok basit efendim. Eski tasarımımızı yalnızca görsel olarak değil, yapısal olarak da daha iyi bir noktaya taşımalıyız. Sayfa düzenimizin eksikleri kapanmalı, gerekli şema (schema) ayarları eklenmeli ve dahası yükleme sürelerimiz daha optimize bir hâl almalı. İşte o zaman trafik kaybı gibi bir sonuçla karşılaşma ihtimalimiz de bir o kadar azalacaktır. Tasarım değişikliği süreci tamamlandığında Google gibi arama motorları sitemizi eskisine göre daha çok sevecektir.
Ayrıca son bir tavsiye verelim. Tasarım değişikliğinizi parça parça siteye getirerek düzensizlik dönemini uzatmaktansa, değişikliğin en azından en büyük parçasını tek seferde gerçekleştirmek daha faydalı olabilir. Yani örneğin yeni temanıza sitenizi geçirip, tema ayarlarını birkaç hafta boyunca yapmaktansa, süreci arka planda yürütmenizi öneririz. Daha sonrasında aktif edeceğiniz tüm bu değişiklikler, kararsız hale gelecek trafiğinizin daha kısa sürede düzene oturmasını sağlayacaktır.
 
Üst