Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

WhatsApp Kimin

DarK

Forum Üyesi
Katılım
21 Ocak 2022
Mesajlar
124
Puanları
6
Genel olarak online mesajlaşma ağı olarak bilinen Whatsapp her geçen gün yenilik ve kullancıları özgü çalışmaları ile rakiplerini gölgesinde bırakıyor. Peki mesajlaşma ağı olan Whatsapp kimin? İşte ayrıntılar

Dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcısı olan Whatsapp, yeniciliklerine ve çalışmalarına devam ediyor. Her 10 kişinden 9 unun kullandığı Whatsapp kimin? İşte kullanıcılarımızın merak ettiği sorunun cevabı

Dünyada yaygın olarak kullanılan mesajlaşma ağı olan Whatsapp her geçen gün daha fazla kullanacıya erişim sağlıyor. Yenilik ve sadeliği ile mesajlaşma sistemini geride bırakan Whatsapp 1 milyar kullancı ile her geçen gün başarının devamını sağlıyor.

Whatsapp kimin?

Yahoo da çalışan Jan Koum, Brian Acton ile birlikte WhatsAppı kurdu ve mesajlaşma şirketinin CEOluk görevini de yürüttü. Şimdi ise yeni bir göre daha alıyor: Facebook yönetim kurulu üyesidir.

Facebook un mobil mesajlaşma uygulaması WhatsAppı 19 milyar dolara satın aldığı yönündeki açıklama sırasında Mark Zuckerberg, Janı uzun zamandır tanıdığını söyledi. Şuan da ise Mark Zuckerbergin olan Whatsapp bir önceki sahibinden daha fazla kullanıcı elde etmiş durumda. Mark, Whatsapp için bir çok yenilik yapmış ve takipçilerine bunu kanıtlamıştır.

WhatsAppı Kurdu, Şimdi 19 Milyar Dolara Satıyor! Peki, Jan Koum kimdir?

Whatsappın Kurucusu Jan Koum Kimdir?

Facebook un mobil mesajlaşma uygulaması WhatsAppı 19 milyar dolara satın aldığı yönündeki açıklama sırasında Mark Zuckerberg, Janı uzun zamandır tanıdığını söyledi. Başta ABD olmak üzere çoğumuzun bundan haberi yoktu.
Daha önce Yahoo da çalışan Jan Koum, Brian Acton ile birlikte WhatsAppı kurdu ve mesajlaşma şirketinin CEOluk görevini de yürüttü. Şimdi ise yeni bir göre daha alıyor: Facebook yönetim kurulu üyesi.
37 yaşındaki Koum Yahooda çalıştığı süre boyunca altyapı ve güvenlik mühendisliğinde görev aldı. LinkedIndeki profilinde belirttiğine göre Koum 1995 yılında MVHSden mezun olmuş ve San Jose Üniversitesini bitirmeden bırakmış.
Kurucusu gibi WhatsApp hakkında da çok şey bilinmiyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan yatırım şirketi Sequoia Capital, WhatsAppın pazarlamaya tek bir kuruş harcamadığına dikkat çekti ve ABDde bu kadar büyüyüp yabancı ülkelerde geniş kitlelerce sevilen ve içeride de takdir edilen başka bir teknoloji şirketi yok dedi.
Şirket her iki ayda bir aylık aktif kullanıcı sayısını açıklıyor. Şirketin şu an 450 milyon aktif kullanıcısı var.
Aralık ayında Koum yaptığı açıklamada şirketin odağında mesajlaşma, yalnızca mesajlaşma olduğunu söylemiştioyun, reklam, hile yok. WhatsApp, yolu açmak ve insanların sohbet edebilmesini istiyor.
WhatsApp yatırımcısı Sequoia Capital, Tumblrda yayınladığı bir mesajda Koumun sohbete odaklanmasına neden olarak şunu gösterdi: 16 yaşında ABDye göç etmiş bir insanın Rusya ve Ukraynadaki akrabaları ile bağlantıda kalma isteği.
 
Üst