Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

WhatsApp Nedir?

DarK

Forum Üyesi
Katılım
21 Ocak 2022
Mesajlar
124
Puanları
6
WhatsApp Nedir? WhatsApp İndir ve WhatsApp Web
WhatsApp, akıllı telefonlarda kullanılmak üzere geliştirilen en yaygın anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Çapraz platform desteğiyle hemen tüm cihazlar içerisinde kolaylıkla kullanılabilen WhatsApp, kendi telefon numaranızla kayıt olduğunuz WhatsApp üyeliğiniz üzerinden 3G veya WiFi bağlantısını kullanarak diğer WhatsApp kullanıcılarıyla mesajlaşmanıza yardımcı olur. WhatsAppda diğer kullanıcılarla sadece sohbet değil aynı zamanda dosya gönderimi, ücretsiz arama, sesli veya yazılı mesaj gönderme gibi birçok öne çıkan özelliği de kullanabilirsiniz.

WhatsApp İndir
WhatsAppı mobil işletim sistemli cihazlara indirmek için tercih edebileceğiniz iki farklı yöntem var. Bunlardan ilki cihazınızın içerisinde yer alan uygulama marketine giriş yapmak ve ardından WhatsAppı indirmektir. Şayet uygulama marketi içerisinden WhatsAppa ulaşamıyorsanız veya cihazınızda herhangi bir uygulama marketi yer almıyorsa; WhatsApp adresini ziyaret ettikten sonra WhatsAppı indir butonuna basarak indirime ve kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz.

WhatsApp Web

WhatsApp Web, cihazınızdaki WhatsApp oturumunu bilgisayarınıza taşımanıza yardımcı olan WhatsAppın web sürümüdür. WhatsAppın web sürümü şuan için sadece Android, iPhone 8.1+, Windows Phone 8.0 ve 8.1, Nokia S60, Nokia S40 EVO, BlackBerry ve BlackBerry 10 modellerinde kullanılmaktadır.
Bu cihazlardan herhangi birine sahipseniz WhatsAppı telefonunuz yerine bilgisayarınızdan da kullanabilirsiniz. WhatsApp Webi kullanmak için öncelikle bilgisayarınız içerisinden web.whatsapp.com internet sayfasını açın. Daha sonra cep telefonunuzdan WhatsAppa giriş yapın. Hemen sağ üst köşede yer alan seçenekler menüsüne dokunun ve WhatsApp Web seçeneğine giriş yapın. Şimdi, mobil cihazınızın kamerasına bilgisayarınızdan girmiş olduğunu web.whataspp.com sitesinde görünen QR kodunu okutun.
Kodun okunması yalnızca birkaç saniye kadar sürecektir ve ardından WhatsApp Web bilgisayarınızda açılacaktır. WhatsApp Webi bilgisayarınızdan bağlantı sorunu yaşamadan kullanabilmeniz için cep telefonunuzun sürekli internete bağlı olması gerektiğini de unutmayın.
 
Üst