Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

WordPress hızını arttırmak ne işe yarar?

DarK

Forum Üyesi
Katılım
21 Ocak 2022
Mesajlar
124
Puanları
6
Neden WordPress hızını arttırmalısınız?

Teknik olarak yani hosting tarafında aşırı yüklenme ve kaynak tüketimine ek, sayfanızın yavaş açılmasının Google sıralamalarınızı dahi etkileyeceğini biliyor musunuz?

Arama motorları (Google, Yandex gibi) hızlı açılan sayfaları arama sonuçlarında ilk sayfalarda gösteriyor. Bu yüzden sitenizin SERP (Search Engine Results Page) arama motoru sonuç sayfası yani arama motorlarında ilk sayfalarda yer almak istiyorsanız wordpress site hızlandırma işlemi sitenize mutlaka yapılmalıdır.
Yapılan araştırmalara göre 2 saniyeden fazla süren sayfa yükleme sürelerinde ziyaretçiler siteye olan ilgilerini kaybedip sayfayı kapatıyorlar. Google analytics verilerinizde yüksek bounce rate oranı varsa sitenizde doğru gitmeyen bir şeylerin olduğunu kabul edip, çözüm arayışına girmeniz gerekmekte.
Şayet woocommerce tabanlı bir e-ticaret siteniz varsa wordpress site hızlandırma işlemi sizin için olmazsa olmaz bir işlem. Yavaş açılan sayfalar potansiyel müşterilerinizde bir güvensizlik hissi oluşturup müşterilerinizi kaçırabilir. WordPress üzerine kurulu e-ticaret siteniz varsa, arama motorlarında ilk sayfalarda çıkmak ve gelirinizi arttırmak istiyorsanız site hızınızı mutlaka makul bir seviyeye getirmelisiniz.
 
Üst