Webmaster Destek Forumu

Yarınların için bir şey yapmazsan, ölene dek Alarm kurmaya mahkumsun !
İletişim
  • Duyuru; Sizde hemen Üye Olup Sorunuzu Sorabilirsiniz, katılım ve kullanım tamamen Ücretsizdir!

WordPress Nedir ?

DarK

Forum Üyesi
Kendi web sitenizi veya bloğunuzu oluşturabileceğiniz hem de hiç deneyiminiz yokken, geniş kullanım alanı olan, kurulumu kolay, temaları bol, eklentilerde sınırsız seçenek sunan, kısacası kullanıcı dostu WordPress Nedir? sorusunun tam olarak karşılığıdır!

Akıllı telefonların çalışması için iOS veya Android gibi yazılımlara ihtiyacı olması gibi web sitelerinin hazırlanabilmesi için de WordPress gibi içerik yönetim sistemlerine (CMS) ihtiyacı vardır.

Sitenizin içeriğini internet bağlantısı olan bilgisayar, tablet ya da telefondan düzenlemenizi, yeni yayınlar ve sayfalar oluşturmanızı sağlayan WordPress, var olan içerik yönetim sistemleri arasında en kolay, en güçlü ve en popüler olanıdır.

İnternette gördüğünüz her dört web sitesinin biri WordPress ile hazırlanmıştır.

PHP ile yazılmış, açık kaynaklı bir web sitesi oluşturma aracı olan WordPress, b2 / cafelog adlı projenin bir dalı olarak 2003te ortaya çıkmıştır.

WordPress günümüzde, gelişimine katkıda bulunan geniş gönüllü topluluğu sayesinde, aklınıza gelebilecek her türde web sitesi oluşturmanın en popüler çözümü haline gelmiştir.

WordPressle Ne Tür Siteler Yapılabilir?

Başlangıçta daha çok blog oluşturmak için kullanılan WordPress, çekirdek kodundaki değişiklikler ile geniş eklenti ve tema ekosistemi sayesinde her türlü web sitesini oluşturabileceğiniz bir platforma evrilmiştir.

Bu nedenle WordPress ile oluşturulabilecek sitelerin türleri aşağıdakilerden çok daha fazlasıdır:

• Kurumsal web siteleri
  • Online satış siteleri
  • Bloglar
  • Portfolyo CV siteleri
  • Online kurs siteleri
  • Forumlar
  • Sosyal ağlar
  • Chat odaları
  • Galeriler
  • Haber Portalı
  • Online dergi siteleri
  • İş bulma siteleri
  • Üyelik gerektiren siteler
  • Online rezervasyon gerektiren siteler
  • Quora gibi soru-cevap siteleri
  • Bağış toplamak için kar amacı gütmeyen web siteleri
  • Vikisöz gibi bilgi tabanları
  • YouTube gibi medya siteleri
  • Açık artırma ve kupon siteleri

WordPress ile bir çok site yapılabilir. Kullanımı kolay, eklentileri oldukça geniştir. Açık kaynaklı içerik yönetim sistemi olan WordPress kullanıcı dostudur. Binlerce tema seçeneği bulunan WordPress , ücretli temaları olduğu gibi ücretsiz 5 bin tema seçenekleri ile tercih sebebidir. Kurulumu kolay olan , binlerce eklentisiyle sitenize işlevsellik katan en önemlisi de SEO desteği olan WordPress en çok tercih edilen site yönetim aracıdır.